Hoppa till sidans innehåll

Resultat


Här redovisas resultat från olika tävlingar

Kils Inomhusspel 6/2 - 2016

Visa svar


Dölj svar


Götas Ungdomspel Inomhus 30-31 jan 2016

PDF

Visa svar


Dölj svar


Värmlandsserien 2015 - Hagfors 30/8

Visa svar


Dölj svar


Stjärnspelen 2013

PDF här

Visa svar


Dölj svar


Sunnespelen 2013

Visa svar


Dölj svar


Stefan Holm-spelen 2013

F 14 höjd

1 Jonna Uttman             Göta                                  142

2 Sandra Vesterling       Göta                                  142

3 Hanna Olsson              Säffle                                 137

 

F 14 slägga

1 Ida Stenbäck                Bore                                   44,75

2 Hanna Olsson              Säffle                                 25,52

3 Liina Jernberg              Kristinehamn                  21.96

 

F 14 spjut

1 Clara Bergström         Sunne                                31,93

2 Ida Stenbäck                Bore                                   27,16

3 Hanna Hentschel        Huddinige                        25,66

5 Hanna Olsson              Säffle                                 21,40 PERS

 

F 12 80 m final

1 Fanny Jansson             Sunne                                11,30

2Sara Liljavidlund          Karlskoga                         11,41

3 Sofie Cedergren          Göta                                  11,63

4 Åsa Olsson                    Säffle                                 12,05 (11,92 fö)

 

F 12 600 m

1 Sara Liljavidlund         Karlskoga                         1,55,0

2 Åsa Olsson                    Säffle                                 1,59,39

3 Amanda Nilsson          Arvika                               2,09,36

 

F 12 längd

1 Fanny Jansson             Sunne                                4,77

2 Olivia Österling           Göta                                  4,22

3 Sofie Cedergren          Göta                                  4,01

6 Åsa Olsson                    Säffle                                 3,85 PERS

 

F 12 spjut

1 Moa Laurila                  Arvika                               22,69

2 Åsa Olsson                    Säffle                                 17,29 PERS

3 Ellen Jansson               Sunne                                15,22

 

 

 

F 11 60m häck

1 Matilda Strand            Filipstad                            13,04

2 Amanda Fridberg       Göta                                  13,06

3Hanna Zakrisson          Finspång                           13,13

6 Petra Bäckström         Säffle                                 13,80

 

F 12 kula

1 Amanda Fridberg       Göta                                  9,88

2 Tilda Bergström          Sunne                                8,23

3 Petra Bäckström         Säffle                                 7,05 PERS

 

F 12 spjut

1 Tilda Bergström          Sunne                                23,94

2 Amanda Fridberg       Göta                                  21,23

3 Anna Bröttgård           Göta                                  15,56

4 Petra Bäckström         Säffle                                 13,23

Visa svar


Dölj svar


Resultat Värmlandsserien 2013 26 maj Karlskoga


F14 100 M

1

 

Lina Jernberg -99

IFK Kristinehamn

15.15

     

2

 

Julia Thorstensson -99

IFK Kristinehamn

15.31

     

3

 

Miranda Söderlund -99

Karlskoga FIF

15.36

     

4

 

Hanna Olsson -99

Säffle FIK

16.03

     
               


F14 800 M

1

 

Lina Jernberg -99

IFK Kristinehamn

3.00,53

     

2

 

Frida Karlson -99

IFK Kristinehamn

3.04,11

     

3

 

Hanna Olsson -99

Säffle FIK

3.10,83

 

pers

 
               


F14 TRESTEG

1

 

Hanna Olsson -99

Säffle FIK

8.78

     

2

 

Julia Thorstensson -99

IFK Kristinehamn

8.29

     

3

 

Lina Jernberg -99

IFK Kristinehamn

8.28

     
               


F14 KULA 3,0

1

 

Hanna Olsson -99

Säffle FIK

8.13

     

2

 

Elina Hedesund -99

Karlskoga FIF

7.36

     

3

 

Miranda Söderlund -99

Karlskoga FIF

7.19

     
               
               
               



               


F12 80 M FINAL

1

 

Sara Lilja Vidlund -01

Karlskoga FIF

11.56

     

2

 

Åsa Olsson -01

Säffle FIK

11.88

     

3

 

Isabella Pallin -01

Karlskoga FIF

12.11

     
               
               


F12 600 M SAMLAD LISTA

1

 

Åsa Olsson -01

Säffle FIK

1.57,99

 

pers

 

2

 

Sara Lilja Vidlund -01

Karlskoga FIF

1.58,28

     

3

 

Alma Skoog -01

Karlskoga FIF

2.00,73

     
               


F12 TRESTEG ZON

1

 

Sara Lilja Vidlund -01

Karlskoga FIF

8.87

     

2

 

Elina Larsson -01

Kils AIK

8.35

     

3

 

Åsa Olsson -01

Säffle FIK     8,14 pers

8.14

     


F12 KULA 2,0

1

 

Sara Lilja Vidlund -01

Karlskoga FIF

9.36

     

2

 

Josefin Andersson -01

IFK Kristinehamn

8.14

     

3

 

Ellen Jansson -01

IFK Sunne

7.71

     

4

 

Åsa Olsson -01

Säffle FIK           7.49 pers

7.49

     
               
                       


F11 60 M FINAL

1

 

Filippa Dedorsson -02

IFK Kristinehamn

9.12

     

2

 

Emilia Alfredsson -02

KFUM Arvika

9.53

     

3

 

Matilda Strand -02

Filipstads IF

9.78

     

5

 

Petra Bäckström -02

Säffle FIK

10.09

 

(9,92) fö

 
               


F11 600 M

1

 

Filippa Dedorsson -02

IFK Kristinehamn

2.05,50

     

2

 

Tilde Inelind -02

Kils AIK

2.09,59

     

3

 

Emma Hedin -02

Kils AIK

2.11,03

     

4

 

Petra Bäckström -02

Säffle FIK

2.21,50

 

pers

 
               


F11 LÄNGD ZON

1

 

Filippa Dedorsson -02

IFK Kristinehamn

4.11

     

2

 

Agnes Brunnsgård -02

IFK Kristinehamn

3.90

     

3

 

Matilda Strand -02

Filipstads IF

3.89

     

13

 

Petra Bäckström -02

Säffle FIK

3.10

     
               


F11 BOLLKAST

1

 

Filippa Dedorsson -02

IFK Kristinehamn

40.32

     

2

 

Tilda Bergström -02

IFK Sunne

39.26

     

3

 

Matilda Strand -02

Filipstads IF

28.77

     

10

 

Petra Bäckström -02

Säffle FIK

20.85

 

pers

 
               

 

Visa svar


Dölj svar


Resultat Regionsmästerskapet Svealand

F 14 Tresteg  

             

1

Fanny Runheim

1999

KFUM Örebro NÄR

10,93

   

2

Celina Reichardt

1999

Spårvägens FK STO

10,18

   

3

Ella Moberg

1999

Västerås FK VÄS

10,14

   

13

Camilla Appel

1999

IF Göta VÄR

8,93

   

14

Hanna Olsson

1999

Säffle FIK VÄR

8,91

pers

 

 

F 14 Kula Final

 

             

1

Ida Stenbäck

1999

SK Bore VÄR

12,78

   

2

Louise Svensson

1999

Eskilstuna FI SÖR

10,80

   

3

Rosanna Cianelli

1999

Hammarby IF STO

10,64

   

13

Hanna Olsson

1999

Säffle FIK VÄR

8,14

   

 

 

 

             

 

             


F 14 60 mh

             

1

Ida Thunberg

1999

IK Stål DAL

9,19

   

2

Amanda Hansson

1999

Hässelby SK STO

9,60

   

3

Ella Moberg

1999

Västerås FK VÄS

9,66

   

20

Hanna Olsson

1999

Säffle FIK VÄR

12,08

   



F 14 Höjd

             

1

Vilma Jonsson

1999

Danderyds SK STO

1,61

   

2

Rosanna Cianelli

1999

Hammarby IF STO

1,58

   

3

Kajsa Götbo

1999

Stora Skedvi IK DAL

1,55

   

11

Hanna Olsson

1999

Säffle FIK VÄR

1,39

   

 

 

Visa svar


Dölj svar


Resultat Inomhus  Karlstad 16/2 2013

P 15 höjd  DM

1 Markus Asplund                               Bore                                   1,56

2 Tobias Söderberg                             Göta                                  1,51

3 Mattias Green                                   Säffle                                 1,46 DM

 

P 15 längd

1 Max Nero                                           Göta                                  5.37

2 Mattas Green                                    Säffle                                 4,15

 

F 14 60 mH

1 Jonna Uttman                                   Göta                                  10,23

2 Martina Bergqvist                            Göta                                  10,61

3 Sandra Westerling                           Göta                                  10,69

4 Hanna Olsson                                    Säffle                                 11,37  pers

 

F 14 höjd

1 Hanna Olsson                                    Säffle                                 1,45pers

2 Clara Berström                                 Sunne                                1,42

3 Alice Eriksson                                    Göta                                  1,39

 

F 14 kula 3 kg DM

1 Ida Stenbäck                                     Bore                                   11,97

2 Sandra Westlund                             Kil                                       9,90

3 Martina Bergqvist                            Göta                                  9,26

5 Hanna Olsson                                    Säffle                                 8,27

 

F 13 60m final DM

1 Hedvig Pettersson                           Göta                                  8,39

2 Ebba Gustafsson                              Göta                                  8,50

3 Lovisa Ellström                                  Göta                                  8,94

4 Sara Ingman                                      Säffle                                 8,98     pers                     

 

F 11 60 m final DM

1 Filippa Deodorsson                         Kristinehamn                  9,24

2 Emmy Lindström                              Kil                                       9,45

3 Minna Qvarnström                         Kil                                       9,51

Fö Tova Nord                                        Säffle                                 10,33

 

 

 

F 11 60 m häck DM

1 Emilia Alffredsson                            Arvika                               12,51

2 Mathilda Strand                               Filipstad                            12,63

3 Petra Bäckström                              Säffle                                 12,91 DM pers

 

F 11 höjd DM

1 Tilda Bergström                                Sunne                                1,30

2 Filippa Deodorsson                         Kristinehamn                  1,27

3 Emilia Alfredsson                             Arvika                               1,27

5 Petra Bäckström                              Säffle                                 1,13pers

 

F 11 längd DM

1 Filippa Deodorsson                         Kristinehamn                  4,37

2 Emmy Lindström                              Kil                                       4,04

3 Emilia Alfredsson                             Arvika                               3,94

11 Tova Nord                                       Säffle                                 3,06

 

F 11 kula DM                                       

1 Amanda Fridberg                             Göta                                  10,34

2 Filippa Deodorsson                         Kristinehamn                  8,02

3 Emma Hedin                                      Kil                                       7,38

5 Petra Bäckström                              Säffle                                 6,28pers

6 Tova Nord                                          Säffle                                 5,24

Visa svar


Dölj svar


Resultat Kils Inomhusspel 10/2 2013

P15 Höjd

Markus Asplund                  Bore              1,68

2 Arvid Rydberg                  Örgryte         1,51

3 Mattias Green                 Säffle FIK       1,46pers

 

F 14 60  m häck

1 Fanny Runheim                Örebro          9,31

2 Jonna Uttman                  Göta              10,29

3 Camilla Appel                  Göta              11,18

5 Hanna Olsson                  Säffle FIK       11,78pers

 

F 14 höjd

1 Linn Östling                     Karlsborg      147

2 Clara Bergström              Sunne            142

3 Hanna Olsson                  Säffle FIK       142pers

 

F 14 kula

1 Ida Olsson                        Hagen           11,49

2 Martina Bergqvist           Göta              9,66

3 Hanna Olsson                  Säffle             8,77

 

F 12 60  m final

1 Moa Eklund                     Örebro          8,72

2 Fanny Jansson                  Sunne            8,83

3 Malin Lundmark              Göta              9,19

4 Åsa Olsson                       Säffle FIK       9,41 (9,33 )fö

 

F 12 800 m

1 Åsa Olsson                       Säffle FIK       2,54,65

2 Malin Lundmark              Göta              2,59,18

 

F 12 längd

1 Fanny Jansson                  Sunne            4,52

2 Moa Eklund                     Örebro          4,35

3 Vanessa Eklund                Göta              4,26

5 Åsa Olsson                       Säffle FIK       3,77

 

F 12 kula

1 Fanny Jansson                  Sunne            8,65

2 Ellen Jansson                   Sunne            7,66

3 Åsa Olsson                       Säffle FIK       7,45pers

 

F 11 60m häck

1 Mathilda Strand              Filipstad        12,63

2 Amanda Fridberg            Göta              12,95

3 Anna Bröttgårdh              Göta              13,15

4 Petra Bäckström              Säffle             13,16

 

F 11 längd

1 Filippa Deodorsson          Kristinehamn 4,46

2 Tilde Inelid                       Kil                  3,91

3 Emmy Lindström             Kil                  3,80

9 Petra Bäckström              Säffle FIK       3,21

 

F 11 kula

1 Amanda Fridberg            Göta              9,38

2 Filippa Deodorsson          Kristinehamn 7,73

3 Tilda Bergström              Sunne            7,03

5 Petra Bäckström              Säffle FIK       6,13pers

 

F 10 60 m final

1 Klara Mårtensson            Kil                  9,77

2 Tess Nilsson                     Ransäter       9,81

3 Tuva Wikman                  Arvika            10,15

Fö Ebba Gladh-Pettersson Säffle              10,66

Fö Amanda Olsson              Säffle             11,18pers

 

F10 400 m

1 Elin Pettersson                 Göta              1,27,48

2 Tuva Wikman                  Arvika            1,27,88

3 Amanda Olsson               Säffle             1,27,92pers

 

F 10 höjd

1 Cornelia Kennerstad        Kil                  115

2 Klara Mårtensson            Kil                  112

3 Elin Nilsson                      Håfreström   109

10 Amanda Olsson             Säffle             94pers

 

F 10 längd

1 Klara Mårtensson            Kil                  3,74

2 Tuva Wikman                  Arvika            3,49

3 Elin Nillsson                     Håfreström   3,23

15 Amanda Olssoon           Säffle             2,69pers

19 Ebba Gladh-Pettersson  Säffle            2,22

 

F 10 kula

1 Klara Mårtensson            Kil                  6,28

2 Moa Nordling                  Arvika            5,74

3 Amanda Törnqvist           Ransäter       5,36

7 Amanda Olsson               Säffle             4,76pers

 

Visa svar


Dölj svar


Resultat Götas Ungdomsspel Karlstad 27/1

P 15 höjd

1  Markus Asplund                    Bore                                                160

2 Mattias Green                         Säffle                                              145

 

F 14 200 m

1 Moa Seger                                 Glanshammar                             26,20

2 Linn Bäcklin                              Göta                                                27,00

3 Hanna Wahlström                 Åsbro                                              27,60

9 Hanna Olsson                          Säffle                                              35,48

 

F 14 60m H

1 Linnea Nordlund                    Nora                                                9,88

2 Jonna Ullman                           Göta                                                10,19

3 Sandra Westling                     Göta                                                10,33

7 Hanna Olsson                          Säffle                                              12,23

 

F 14 höjd

1 Judith Sjöman                          Katrineholm                                151

2 Klara Bergström                      Sunne                                             148

3 Hanna Olsson                          Säffle                                              140

 

F 13 60 m final

1 Ebba Gustavsson                    Göta                                                8,55

2 Hedvig Pettersson                 Göta                                                8,70

3 Ebba Blomstrand                    Åsbro                                              8,70

Fö Sara Ingman                           Säffle                                              9,19

 

F 12 200 m

1 Olivia Österling                       Göta                                                31,67

2 Malin Lundmark                     Göta                                                32,40

3 Åsa Olsson                                Säffle                                              33,3

 

F 12 kula

1 Amanda Fridberg                   Göta                                                9,85

2 Fanny Jansson                         Sunne                                             8,19

3 Ellen Jansson                           Sunne                                             7,58

7 Åsa  Olsson                               Säffle                                              6,85

Visa svar


Dölj svar


KLUBBMÄSTERSKAP SPORTHÄLLA   27 och 29 /8 2012

F 10 höjd                                                                                             

1 Petra Bäckström              1.05                                                         

2 Hilda Lurén                                            1.05

3 Tova Nord                        1.00                                                                               

4 Felicia Törner                    80

 

P 10 höjd

1 William Edgren                 85

 

F 11 höjd                                                  

1 Åsa Olsson                       1.05                                                         

2 Julia Edgren                        85

 

F 12 höjd                                                  

1 Sarah Ingman                  1.20

2 Thea Eriksson                   1.10

 

F 13 höjd                                                                                             

1 Hanna Olsson                  1.30

 

P 13 höjd

1 Linus  Grötting                  1.20                                                        

 

F 14 höjd                                                                                             

1 Sarah Bennetoft              1.15

 

P 14 höjd                                                                                                                   

1 Patrik Hjertholm              1.45

2 Mattias  Green                 1.35

 

F15 höjd       

1 Mathilda Eriksson            1.30

 

F 17 höjd                                                  

1 Lovisa  Svensson              1.25

 

F 18 höjd                                                                                             

1 Linnea Gåsste                  1.45                                                                                

2 Karin Gåsste                    1.40

 

P 18 höjd

1 Alexander Bennetoft       1.57

 

 

P 10 60mH                                                                                          

1 William Edgren               17.0

 

F 10 60mH

1 Petra Bäckström               13.2

2 Tova Nord                        13.4

3 Felicia Törner                   14.0                                                          

4 Hilda Lurén                       14.1

 

F 11 60mH

1 Åsa Olsson                       14.2                                                         

2 Alma Melitshenko            15.6

 

F 12 60mH

1 Sarah Ingman                  13.4 

2 Thea Eriksson                   13.5

 

F 13 60 m H                                                                                        

1 Hanna Olsson                  13.1

 

P 13 60mH

1 Linus Gröttiing                  13.7

 

P 14 80 mH                                                                                         

1 Mattias Green                 16.4                                                         

2 Patrik Hjertholm              16.5

 

F 14 80mH   

1 Sarah Bennetoft              16.1

 

F 15 80mH

1 Mathilda Eriksson            15.8

 

F 17 80 mH

1 Lovisa Svensson               16.5

 

F 18 80mH                                                                                          

1 Linnea Gåsste                  15.1

2 Karin Gåsste                    15.4                                                         

 

P 18 80mH                                                                                          

Alexander Bennetoft          15.3                                                         

 

P 10 spjut                                                                                            

1 William Edgren                 7.00

 

 

F 10 spjut

1 Petra Bäckström              13.33

2 Tova Nord                         9.74

3 Felicia Törner                   7.73

4 Hilda Lurèn                       3.90

 

F 11 spjut                                                                                            

1 Åsa Olsson                       11.73                                                       

2 Julia Edgren                       5.30

 

F 12 spjut                                                 

1 Thea  Eriksson                 14.70

2 Sarah Ingman                    7.30

 

P 13 spjut                                                                                            

1 Linus Grötting                  13.78

 

F 13 spjut                           

1 Hanna Olsson                   19.72

 

F 14 spjut                                                                                            

1 Sarah Bennetoft              18.00

 

P 14 spjut                                                 

1 Mattias Green                  21.70                                                                            

2 Patrik Hjertholm              16.68

 

F 15 spjut                                                                                            

1 Mathilda Eriksson            16.37

 

F 17 spjut

1 Lovisa Svensson                13.49           

 

F 18 spjut                           

1 Linnea Gåsste                   23.23

2 Karin Gåsste                     21.73

 

P 18 spjut                                                                                            

1 Alexander Bennetoft      20.47

 

 

F7 kula

1 Emelie Olsson                   3.40

2 Emilia Häggkvist               2.90

 3 Iwa Strikovic                     2.80                                                                              

4 Louise Ekdahl                   2.48                                                                               

5 Anja Strikovic                    2.16                                                        

P 8 kula                              

1 Tomas Hjertholm            4.38 

 

F 8 Kula                                                    

1 Emma Wall                       4.31

2 Klara Lurèn                       2.98                                   

3 Sofia Gunnman                2.57

4 Teresia Freiholtz              2.44

 

P 9 kula                                                    

1 Eddie Karlsson                 4.96                                                         

2 Nichola Strikovic               3.98                                                        

 

F 9 kula

1 Ilse Kuijpers                     5.18                                                         

2 Amanda Olsson               5.04                                                         

3 Ebba Gladh-Pettersson    3.76

 

F 10 kula

1 Petra Bäckström              6.02                                                         

2 Felicia Törner                  5.57                                                         

3 Tova Nord                        4.45

4 Hilda Lurèn                                            3.94  

 

P 10 kula

1 William Edgren               3.77

 

F 11 kula                                                                                             

1 Åsa Olsson                       5.68

2 Alma Melitshenko           4.37                                                         

3 Julia Edgren                     3.81

 

F 12 kula                                                  

1 Thea Eriksson                   6.16

2 Sara Ingman                     4.50

 

P 13 kula                                                                                             

1 Linus Grötting                  6.90

 

F 13 kula                                                  

1 Hanna Olssoon                10.68

 

F 14 kula                                                                                             

1 Sarah Bennetoft              8.65                                                         

 

 

 

P 14 Kula                                                                                             

1 Patrik Hjertholm              9.79                                                         

2 Mattias Green                 7.54

 

F 15 kula

1 Mathilda Eriksson            8.46

 

F17 kula

1 Lovisa Svensson                7.25

 

F 18 kula

1 Linnea Gåsste                    8.80

2 Karin Gåsste                      6.15

 

P 18 kula                                                                                             

1 Alexander Bennetoft       11.69                                                       

 

F 7 längd                                                                                             

1 Iva Strikovic                     2.14                                                         

2 Emilia Häggkvist              1.97                                                         

3 Emelie Olsson                  1.85                                                         

4 Anja Strikovic                   1.84                                                         

5 Louise Ekdahl                   1.52

 

F 8 längd

1 Teresia Freiholtz               2.62

2 Klara Lurèn                                              2.18

3 Emma Wall                       2.16

4 Sofia Gunnman                1.60

 

P 8 längd

1 Tomas Hjertholm            2.49              

 

F 9 längd                                                                                             

1 Amanda Olsson               2.70

2 Ilse Kuijpers                     2.62                                                         

3 Ebba Gladh-Pettersson    2.52

 

P 9 längd

1 Eddie Karlsson                  2.52                                                                                    

2 Nicola Strikovic                1.84              

 

P 10ängd                            

1 William Edgren               1.43

 

 

 

F 10 längd                                                                                           

1 Hilda Lurèn                                            2.99                                                         

2 Petra Bäckström              2.87                                                                               

3 Tova Nord                        2.84                                                         

4 Felicia Törner                  2.39                                                                                                                                                                       

F 11 längd

1 Åsa Olsson                       3.68                                                         

2 Alma Melitshenko           2.45

 

F 12 längd                                                   

1 Thea Eriksson                   3.66

2 Sara Ingman                    3.26

 

F 13 längd                                                                                           

1 Hanna Olsson                  3.88

 

P 13 längd                                               

1 Linus Grötting                   3.71

 

F 14 längd

1 Sarah  Bennetoft.            4.06

 

P 14 längd                                                                                           

1 Mattias Green                 3.98                                                         

2 Patrik Hjertholm              3.94                                                         

 

F 15 längd                                                                                           

1 Mathilda Eriksson            4.08

 

F 17 längd

1 Lovisa Svensson               3.29

 

F 18 längd                                                

1 Linnea Gåsste                   4.30

2 Karin  Gåsste                    3.88

 

P 18 längd

1 Alexander Bennetoft       5.21

 

F 7 60 m                                                                                              

1 Emilia Hägg kvist              12.5                                                                              

2 Emelie Olsson                   12.8

3 Iva Strikovic                      13.2

4 Anja Strikovic                    14.0

5 Louise Ekdahl                    16.5

 

F 8 60 m                                                                                              

1 Klara Lurèn                                            11.8                                                         

2 Teresia Freiholtz              11.9                                                         

3 Emma Wall                                           11.9

4 Sofia Gunnman                12.0

 

P 8 60 m                                                  

1 Tomas Hjertholm            11.4                                                                                                     

F 9 60 m

1 Ebba Gladh Pettersson    11.1                                                         

2 Amanda Olsson               11.2                                                         

3 Ilse Kuijpers                     11.3

 

P 9 60 m

Eddie Karlsson                     11.7

 

F 10 60 m

1 Petra Bäckström               10.2

2 Felicia Törner                   10.6

3 Tova Nord                         10.8

4 Hilda Lurèn                      10.8

 

P 10 60 m

1 William Edgren               14.0

 

F 11 60 m                                                                                            

1 Åsa Olsson                       9.5                                      

2 Julia Edgren                     11.9              

3 Alma Melishenko            12.4

 

F 12 60 m                                                                                            

1 Sara  Ingman                    9.4                                                                                 

2 Thea Eriksson                    9.5

 

P 13 80 m

1 Linus Grötting                  12.8

 

F 13 80 m                                                                                            

1 Hanna Olsson                  12.6

 

F 14 80 m     

1 Sarah Bennetoft              11.9

 

P 14 80 m                                                                                            

1 Patrik Hjertholm              12.3                                                         

2 Mattias Green                 12.5              

F 15 80 m

1 Mathilda  Eriksson           12.1

 

F 17 100 m                                                                                          

1 Lovisa Svensson               16.6                                                         

 

F 18 100 m

1 Linnea Gåsste                   14.7             

2 Karin Gåssste                   16.1

 

P 18 100 m   

1 Alexander Bennetoft       12.7

 

F 7 400 m

1 Emelie Olsson                  1.46.1

2 Iva Strikkovic                    1.49.5

3 Anja Strikovic                    1.51.7

4 Emilia Häggkvist              1.52.6           

5 Louise Ekdahl                   4.03.7

 

P 8 400 m

1 Tomas Hjertholm             1.42.0

 

F 8 400 m                                                                      

1 Klara Lurén                                            1.43.9                                 

2 Emma Wall                                           1.44.2                                 

3 Sofia Gunnman                1.55.6

 

F 9 400 m

1 Amanda Olsson               1.28.2

2 Ilse Kuijpers                      1.37.7

3 Ebba Gladh-Pettersson    1.47.1

 

P 9 400

 1 Eddie Karlsson                1.47.9                                 

2 Nicola Strikovic                1.48.3

 

F 10 400m    

1 Petra Bäckström               1.27.4

2 Hilda Lurén                       1.30.2

3 Felicia Thörner                 1.31.0

 

F 11 400 m                                                                    

1 Åsa Olsson                       1.14.6

 

P 13 400 m

1 Linus Grötting                  1.21.1

F 12 400 m                                                                    

1 Thea Eriksson                  1.16.2                                 

2 Sara Ingman                    1.20.5

 

F 13 400 m

1 Hanna Olsson                  1.22.1

 

F 14 400 m                                                                    

1 Sarah Bennetoft              1.11.2                                 

 

P 14 400 m

1 Patrik Hjertholm              1.16.3                                 

2 Mattias Green                 1.17.4

 

F 15 400 m

1 Mathilda Eriksson            1.19.7

 

F 18 400 m                         

1 Linnea Gåsste                  1.09.9

 

P 18 400 m

1 Alexander Bennetoft       56.7

Visa svar


Dölj svar


Nobelspelen Karlskoga 26/8 2012

 

 

 

F13 KULA 2,0

1

 

Sandra Vestlund -99

Kils AIK

12.51

     

2

 

Emma Almqvist -00

Karlskoga FIF

9.28

     

3

 

Hanna Olsson -99

Säffle FIK

9.05

     
               


F13 DISKUS 0,6

1

 

Clara Bergström -99

IFK Sunne

26.57

     

2

 

Hanna Olsson -99

Säffle FIK

20.08

     

3

 

Frida Johansson -00

Karlskoga FIF

18.87

     
               


F13 HÖJD

     1 Ida Callenvik-00                         Karlskoga FIF                        1.48

     2 Sandra Vestlund-99                  Kils AIK                                   1.48

     3 Hanna Olsson -99                      Säffle FIK                               1.39

Visa svar


Dölj svar


RESULTAT VIKINGS UNGDOMSSPEL HAGFORS 18/8 2012

F 13 80 m Final

1 Ida Callenvik                   Karlskoga                           11.4

2 Bente Treffers                 Viking                                 11.9

3 Clara Bergström             Sunne                                 11.9

5 Hanna Olsson                 Säffle                                  12.5

 

F 13 600 m

1 Ida Callenvik                   Karlskoga                           2.06,8

2 Bente Treffers                 Viking                                 2.12,5

3 Hanna Olsson                 Säffle                                  2.15,5 PERS

 

F 13 längd

1 Clara Bergström             Sunne                                 4.40

2 Ida Callenvik                   Karlskoga                           4.23

3 Hanna Olsson                 Säffle                                  4.05

 

F 13 spjut 400 gr

1 Clara Bergström             Sunne                                 28,92

2 Hanna Olsson                 Säffle                                  20,85

3 Bente Treffers                 Viking                                 14,62

 

F 11 60 m final

1 Fanny Jansson                Sunne                                 8,9

2 Åsa Olsson                       Säffle                                  9,5

3 Elin Nermark                  Sunne                                 9,8

Fö Alma Melitshenko        Säffle                                  12,3

 

F 11 600 m

1 Åsa Olsson                      Säffle                                  2.02,6 PERS

2 Isabella Pallin                 Karlskoga                           2.12,7

3 Johanna Widinig            Karlskoga                           2.13,8

 

 

F 11 Längd

1 Fanny Jansson                Sunne                                 4.10

2 Elina Larsson                   Kil                                       3.67

3 Åsa Olsson                       Säffle                                  3.62

13 Alma Melitshenko        Säffle                                  2.19

 

F 11 spjut 400 gr

1 Ellen Jansson                  Sunne                                 17.72

2 Moa Laurila                    Arvika                                 16.96

3 Ella Johansson                Kil                                       15.17

6 Åsa Olsson                      Säffle                                  12.28

11 Alma Melitshenko        Säffle                                 7.26

 

F 10 60 m final

1 Minna Qvarnström        Kil                                       9.3

2  Emmy Lindström           Kil                                       9.4

3 Emilia Alfredsson           Arvika                                 9.6

Fö Petra Bäckström          Säffle                                  10.0

 

F 10 200 final

1 Minna Qvarnström        Kil                                       34.0

2  Emmy Lindström           Kil                                       34.0

3 Emma Hedin                   Kil                                        34.3

10 Petra Bäckström          Säffle                                  37.1

 

F 10 längd

1 Filippa Deodorsson        Kristinehamn                     3.71

2 Emmy Lindström            Kil                                       3.63

3 Ellen Edvinsson              Viking                                 3.62

16 Petra Bäckström          Säffle                                  2.99

 

F 10 bollkast

1 Tilda Bergström              Sunne                                 34.14

2 Filippa Deodorsson        Kristineihamn                    27.85

3 Matilda Strand               Filipstad                             24.62

9 Petra Bäckström            Säffle                                  19.80 PERS F 10 60 m final

Visa svar


Dölj svar


RESULTAT JSM SOLLENTUNA 12/8 2012

P 19 diskus1 ,75 kg

 

1 Jussi Kiviniemi           Södertälje                       52,22

2 Simon Pettersson     Örbyhus                           50,41

3 Tim Wunger                Enköping                          50,41

5 Anders Pettersson   Säffle FIK                         47,49

Visa svar


Dölj svar


Resultat Stjärnspelen 2012 Arvika

Resultat Stjärnspelen 2012 Arvika

P 19 diskus

1 Anders Pettersson           Säffle FIK       44, 42

 

F 10 60 m final

1 Elin Enander                    Täby              9,51

2 Alva Petterssson              Göta              9,61

3 Emilia Alfredsson            Arvika            9,70

6 Petra Bäckström              Säffle             10,29

 

F 10 längd

1 Elin Enander                    Täby              3,90

2 Emilia Alfredsson            Arvika            3,88

3 Agnes Brunnnsgård         Kristinehamn                      3,82

10 Petra Bäckström            Säffle             3,29 pers

 

F 10 höjd

1 Tilda Bergström              Sunne            1,24

2 Emilia Alfredsson            Arvika            1,18

3 Ellen Edvinsson                Viking            1,18

10 Petra Bäckström            Säffle             0,93

 

F 10 bollkast 300 gr

1 Tilda Bergström              Sunne            29,59

2 Emmy Lindström             Kil                  22,71

3 Ida Lindahl                       Arvika            21,96

7 Petra Bäckström              Säffle             18,06  pers

Visa svar


Dölj svar


RESULTAT VALBO GAMES GÄVLE 21/7 2012

RESULTAT VALBO GAMES GÄVLE 21/7 2012

 

P19 DISKUS 1,75

1

 

Jussi Kiviniemi -93

Södertälje IF

50,38

     

2

 

Tim Wunger -94

Enköpings AI

47,78

     

3

 

Simon Pettersson -94

Örbyhus IF

47,10

     

4

 

Anders Pettersson -93

Säffle Friidrott

45,21

     

Visa svar


Dölj svar


Resultat Sunne-spelen 22 juli -2012

Resultat Sunne-spelen 22 juli -2012

 


F10 60 M FINAL Vind +2,3

1

 

Michelle Cranning Hillgren -02

Hulåns IF

8,9 m

     

2

 

Minna Qvarnström -02

Kils AIK

9,2 m

     

3

 

Emilia Alfredsson -02

KFUM Arvika FK

9,3 m

     

6

 

Petra Bäckström -02

Säffle Friidrott

10,0 m

     
               
               


F10 400 M

1

 

Tilde Inelid -02

Kils AIK

1,20,3 m

     

2

 

Sara Myrehed -02

IFK Sunne

1,22,2 m

     

3

 

Disa Chin Nygårds -02

IF Linnéa

1,22,8 m

     

8

 

Petra Bäckström -02

Säffle Friidrott

1,27,6 m

     
               


F10 HÖJD 2012-07-22

1

 

Emilia Alfredsson -02

KFUM Arvika FK

1,27

 

o

 

2

 

Ida Lindahl -02

KFUM Arvika FK

1,27

 

xo

 

3

 

Tilda Bergström -02

IFK Sunne

1,27

 

xxo

 

6

 

Petra Bäckström -02

Säffle Friidrott

1,05

   

PERS

               
               


F10 KULA 2,0 2012-07-22

1

 

Tilda Bergström -02  

IFK Sunne

7,05

     

2

 

Ida Lindahl -02

  KFUM Arvika FK

6,64

     

3

 

Petra Bäckström -02

Säffle Friidrott                  PERS

6,05

     
               
                         


F9 60 M FINAL Vind +1,4

1

 

Klara Mårtensson -03

Kils AIK

9,6 m

     

2

 

Tuva Wikman -03

KFUM Arvika FK

9,9 m

     

3

 

Alice Millén -03

Sälens IF

10,0 m

     

 

Amanda Olsson-03

Säffle Friidrott

11,9 m

     
               
               


F9 400 M

1

 

Tuva Wikman -03

KFUM Arvika FK

1,25,8 m

     

2

 

Tess Nilsson -03

Ransäter AIS

1,32,7 m

     

3

 

Amanda Olsson -03

Säffle Friidrott

1,32,7 m

     
               


F9 HÖJD 2012-07-22

1

 

Klara Mårtensson -03

Kils AIK

1,05

     

2

 

Tuva Wikman -03

KFUM Arvika FK

1,01

     

3

 

Moa Nordling -03

KFUM Arvika FK

0,97

     

6

 

Amanda Olsson -03

Säffle Friidrott

0,93

     
               


F9 LÄNGD ZON 2012-07-22

1

 

Klara Mårtensson -03

Kils AIK

3,63

     

2

 

Tuva Wikman -03

KFUM Arvika FK

3,61

     

3

 

Alva Stacho -03

KFUM Arvika FK

3,00

 

3,00

 

13

 

Amanda Olsson -03

Säffle Friidrott

2,53

     
               


F9 KULA 2,0 2012-07-22

1

 

Klara Mårtensson -03

Kils AIK

5,39

     

2

 

Elin Petersen -03

IF Göta

4,84

     

3

 

Amanda Olsson -03

Säffle Friidrott

4,71

     

Visa svar


Dölj svar


Ferlinkampen Filipstad

  F13  80 M                                       FINAL                                               

    1  Linn Bäcklin -99                        IF Göta                         11,0m             

    2  Ida Callenvik -99                       Karlskoga FIF               11,0m             

    3  Sandra Vesterling -99                IF Göta                         11,4m             

 Fö  Hanna Olsson -99                     Säffle FIK                     12,7m             

 

        F13  600 M                                                                                         

    1  Ida Callenvik -99                       Karlskoga FIF             2.07,4m             

    2  Clara Bergström -99                  IFK Sunne                  2.15,5m             

    3  Hanna Olsson -99                     Säffle FIK                  2.19,3m             

 

        F13  HÖJD                                                                                         

    1  Ida Callenvik -99                       Karlskoga FIF                  1,40             

    2  Clara Bergström -99                  IFK Sunne                        1,40             

    3  Sandra Vesterling -99                IF Göta                            1,40             

    4  Hanna Olsson -99                     Säffle FIK                        1,35             

 

        F13  DISKUS 0,6                                                                                

    1  Clara Bergström -99                  IFK Sunne                      26,41             

    2  Hanna Olsson -99                     Säffle FIK                      24,48   Pers   

    3  Ida Callenvik -99                       Karlskoga FIF                19,86             

 

        F11  60 M                                 FINAL                                               

    1  Fanny Jansson -01                   IFK Sunne                       9,0m             

    2  Åsa Olsson -01                         Säffle FIK                       9,2m  Pers    

    3  Isabella Pallin -01                      Karlskoga FIF                 9,7m             

 

 

        F11  400 M                                                                                         

    1  Åsa Olsson -01                         Säffle FIK                  1.16,3m             

    2  Fanny Jansson -01                   IFK Sunne                  1.16,5m             

    3  Alma Skoog -01                       Karlskoga FIF             1.18,3m             

 

        F11  LÄNGD ZON                                                                               

    1  Fanny Jansson -01                   IFK Sunne                        4,12             

    2  Åsa Olsson -01                         Säffle FIK                        3,76  pers    

    3  Isabella Pallin -01                      Karlskoga FIF                  3,72             

 

        F11  SLUNGBOLL                                                                               

    1  Elin Karlsson -01                      Karlskoga FIF                19,91             

    2  Fanny Jansson -01                   IFK Sunne                      19,13             

    3  Josefin Andersson -01              IFK Kristinehamn            18,17             

    7  Åsa Olsson -01                         Säffle FIK                      16,22             

 

 

 

 

 

        F10  60 M                                 FINAL                                               

    1  Minna Qvarnström -02               Kils AIK                          9,3m             

    2  Emilia Alfredsson -02                KFUM Arvika                  9,4m             

    3  Filippa Dedorsson -02              IFK Kristinehamn             9,4m             

 Fö  Petra Bäckström -02                 Säffle FIK                     10,1m             

 

        F10  400 M                               SAMLAD LISTA                                   

    1  Filippa Dedorsson -02              IFK Kristinehamn        1.20,0m             

    2  Tilde Marjetta Olsson -02           Kils AIK                      1.22,3m             

    3  Tilde Inelind -02                        Kils AIK                      1.23,0m             

    6  Petra Bäckström -02                 Säffle FIK                  1.26,1m             

 

        F10  LÄNGD ZON                                                                               

    1  Emilia Alfredsson -02                KFUM Arvika                   3,76             

    2  Agnes Brunnsgård -02              IFK Kristinehamn              3,69             

    3  Filippa Dedorsson -02              IFK Kristinehamn              3,56             

  13  Petra Bäckström -02                 Säffle FIK                        3,11             

 

        F10  SLUNGBOLL                                                                               

    1  Tilda Bergström -02                  IFK Sunne                      22,03             

    2  Minna Qvarnström -02               Kils AIK                         18,68             

    3  Filippa Dedorsson -02              IFK Kristinehamn            18,52             

  11  Petra Bäckström -02                 Säffle FIK                      13,57             

Visa svar


Dölj svar


Världsungdomsspelen Göteborg 

RESULTAT VÄRLDSUNGDOMSSPELEN GÖTEBORG 8/7 2012

P 19 Diskus 1,75 kg

1 Tim Wunger                Enköping                          49,11

2 Anders Pettersson   Säffle                                48,79

3 Kim Fransson              Halmstad                         44,02

Visa svar


Dölj svar


Stefan Holm och Goliat-spelen

Resultat Stefan Holm och Goliatspelen Kil 9-10 juni 2012

 

P 19 diskus 1,75

1 Anders Pettersson     Säffle Fik                          50,93PERS

 

P 11 200 m

1 Bon Eliasson                 IF Göta                              30,5

2 Elias Granbom             IF Göta                              30,9

3 Martin Nilsson             IF Göta                              31,0

5 Oscar Svanström        Säffle Fik                          36,5

 

P 11 längd

1 Simon Jonängen         KFUM Arvika                   4,30

2 Bon Eliasson                 IF Göta                              4,28

3 Elias Granbom             IF Göta                              4,10

7 Oscar Svanström        Säffle Fik                          3,10

 

P 11 kula 2kg

1 Martin Saxin                Kils AIK                              8,54

2 David Kihlman             IF Göta                              8,50

3 Rex Andersson            Kils AIK                              6,98

4 Oscar Svanström        Säffle FIK                          6,70

 

F 11 60 m fiinal

1 Clara Hedling               KFUM  Arvika                  9,17

2 Malin Lundmark         IF Göta                              9,49

3 Emilia Alfredsson        KFUM Arvika                   9,50

4 Åsa Olsson                    Säffle FIK                          9,57

 

F 11 spjut 400 gr

1 Tilda Bergström          IFK Sunne                         20,45

2 Matilda Strand            Filipstad                            13,21

3 Åsa Olsson                    Säffle FIK                          13,06

 

F 11 400 m

1 Malin Lundmark         IF Göta                              1,13,84

2 Åsa Olsson                    Säffle FIK                          1,14,74

3 Amanda Nilsson          KFUM Arvika                   1,15,71

 

 

F 10 200 m

1 Emmy Lidström          Kils Aik                               32,9

2 Minna Ovarnström    Kils AIK                              34,1

3 Emma Hedin                Kils Aik                              34,3

5 Petra Bäckström         Säffle FIK                          34,5 pers

 

F 10 Höjd

1 Ida Lindalh                   KFUM Arvika                   1,17

2 Tilde Olsson                 KFUM Arvika                   1,14

3 Tilde Inelid                    Kils Aik                              1,11

8 Petra Bäckström         Säffle FIK                             93

 

F 10 längd

1 Alva Pettersson           IF Göta                              3,68

2 Filippa Deodorsson    Kristinehamn                  3,59

3 Emmy Lidström          Kils Aik                              3,51

11 Petra Bäckström      Säffle FIK                          3,16pers

 

F 10 kula 2 kg

1 Amanda Fridberg       IF Göta                              8,70

2 Filippa Deodorsson    Kristinehamn                  7,09

3 Monia Kristiansson    Tingsbergs AIS                7,09

8 Petra Bäckström         Säffle Fik                          5,58 pers

 

F 10 diskus 0,6 kg

1 Amanda fridberg        IF Göta                              19,15

2 Tilda Bergström          IFK Sunne                         17,82

3 Filippa Deodorsson    Kristinehamn                  16,17

4 Petra Bäckström         Säffle Fik                          12,19

Visa svar


Dölj svar


Resultat Boregalan Torsby 2 juni 2012


Resultat Boregalan Torsby 2 juni 2012


MÄN DISKUS 2 kg

1

 

Ulf Ankarling -88

IF Göta

56,73

     

2

 

Anders Pettersson -93

Säffle FIK

42,62

     

3

 

Christoffer Aksmo Nilsen -89

Halden IL, NOR

24,91

     
               



P19 DISKUS 1,75 kg

1

 

Anders Pettersson -93

Säffle FIK

47,09

     

Visa svar


Dölj svar


Resultat Värmlandsserien Karlskoga 27/5 2012

F 13 80 m final

1 Ida Callenvik-99              Karlskoga                           11.00

2 Bente Treffers                 Viking                                 11.60

3 Sara Lundmark               Göta                                   11.70

Fö Hanna Olsson               Säffle                                  12.50

 

F 13 800  m

1 Ida Callenvik                   Karlskoga                           3.00,4

2 Michaela Andreasson    Säffle                                  3.02,1

3 Lina Jernberg                  Kristinehamn                     3,02,9

7 Hanna Olsson                 Säffle                                  3.20,2

 

F 13 längd

1 Clara Bergström             Sunne                                 4,46

2 Ida Callenvik                   Karlskoga                           4,40

3 Martina Bergqvist          Göta                                   4,30

7 Hanna Olsson                 Säffle                                  4,05

 

F 13 Kula 2 kg

1 Martina Bergqvist          Göta                                    9,87

2 Clara Bergström             Sunne                                 9,48

3 Sandra Vesterling          Göta                                   8,67

4 Hanna Olsson                 Säffle                                  8,64

 

F 11 60 m final

1 Fanny Jansson                Sunne                                 9,10

2 Malin Lundmark             Göta                                   9,30 målfoto

3 Åsa Olsson                      Säffle                                  9,30 målfoto PERS

 

F 11 600 m

1 Fanny Jansson                Sunne                                 2,01,5

2 Åsa Olsson                      Säffle                                  2,03,6 PERS

3 Alma Skoog                    Karlskoga                           2,11,8

 

F 11 längd

1 Fanny Jansson                Sunne                                 4,,09

2 Isabella Pallin                 Karlskoga                           3,79

3 Elina Larsson                   Kil                                       3,61

6 Åsa Olsson                      Säffle                                  3,34

 

F 11 kula 2kg

1 Josefin Andersson          Kristinehamn                     7,32

2 Fanny Jansson                Sunne                                 6,51

3 Elin Karlsson                   Karlskoga                           6,42

10 Åsa Olsson                    Säffle                                  5,52

 

F 10 60  m final

1 Emilia Alfredsson           Arvika                                 9,30

2 Minna Qvarnström        Kil                                       9,40

3 Filippa Deodorsson        Kristinehamn                     9,60

8 Petra Bäckström            Säffle                                  10,00

 

F 10 400 m

1 Filippa Deodorsson        Kristinehamn                     1,18,8

2 Petra Bäckström            Säffle                                  1,21,5 PERS

3 Emma Hedin                   Kil                                       1,23,1

 

F 10 längd

1 Emilia Alfredsson           Arvika                                 3,70

2 Filippa Deodorsson        Kristinehamn                     3,62

3 Agnes Brunnsgård          Kristinehamn                     3,62

10 Petra Bäckström          Säffle                                  3,13 PERS

 

F 10 kula 2kg

1 Filippa Deodorsson        Kristinehamn                     7,01

2 Tilda Bergström              Sunne                                 6,62

3 Emma Hedin                   Kil                                       6,61

6 Petra Bäckström            Säffle                                  5,48 Pers

                                            

Visa svar


Dölj svar


Resultat Brokampen 2012

Resultat Brokampen Kristineham 20/5

F 13 80 m final

1 Erika Blomqvist               IFK Sunne                            11,37

2 Bente Treffers                 IK Viking                              11,51

3 Alexandra Larsen            Ransäter                             11,62

Fö Hanna Olsson                 Säffle Fik                             12,40

 

F 13 800 m

1 Arka Hörberg                   Ransäter                             2,52,14

2 Linn Jernberg                   Kristinehamn                                            2,52,56

3 Bente Treffers                 IK Viking                              3,01,03

5 Hanna Olsson                  Säffle Fik                             3,12,79

 

F 13 tresteg

1 Erika Blomqvist               IFK Sunne                            9,50

2 Clara Bergström              IFK Sunne                            9,34

3 SandraVesterling             IF Göta                                8,92

4 Hanna Olsson                  Säffle FIK                             8,86

 

F 13 diskus

1 Clara Bergström              IFK Sunne                            22,83

2 Sandra Vesterling            IF Göta                                19,59

3 Alexandra Larsen            Ransäter                             19,01

4 Hanna Olsson                  Säffle FIK                             16,77

 

F 11 60 m final

1 Fanny Jansson                  IFK Sunne                            9,12

2 Åsa Olsson                       Säffle FIK                             9,36

3 Isabella Pallin                  Karlskoga                            9,67

 

F 11 600 m

1 Åsa Olsson                       Säffle FIK                             2,08,95

2 Fanny Jansson                  IFK Sunne                            2,10,69

3 Isabella Pallin                  Karlskoga                            2,19,86

 

F 11 tresteg

1 Fanny Jansson                  IFK Sunne                            8,51

2 Elina Larsson                   Kils Aik                                7,76

3 Isabella Pallin                  Karlskoga                            7,64

4 Åsa Olsson                       Säffle FIK                             7,55

 

F 11 Bollkast 300 gr

1 Julia Lingåker                  Kristinehamn                                            21,60

2 Elin Karlsson                    Karlskoga                            21,58

3 Fanny Jansson                  IFK Sunne                            21,35

11 Åsa Olsson                     Säffle FIK                             16,40

 

F 10 60 m final

1 Minna Qvarnström          Kils Aik                                9,63

2 Emilia Alfredsson            KFUM Arvika                       9,68

3 Filippa Deodorsson          Kristinehamn                                            9,70

4 Petra Bäckström              Säffle Fik                             9,90 (fö 9,65) PERS

 

F 10 400 m

1 Filippa Deodorsson          Kristinehamn                                            1,17,68

2 Tilde Indelind                   Kils AIk                                1,21,98

3 Emma Hedin                    Kils Aik                                1,23,00

5 Petra Bäckström              Säffle Fik                             1,26,37 PERS

 

F 10 Längd

1 Matilda Strand                Filipstad                              3,62

2 Emilia Alfredsson            KFUM Arvika                       3,57

3 Tilde Indelind                   Kils AIk                                3,52

10Petra Bäckström             Säffle Fik                             3,07

 

F 10 bollkast 150 gr

1 Madeleine Alenvret        IF Göta                                31,37

2 Tilda Bergström              IFK Sunne                            28,68

3 Filippa Deodorsson          Kristinehamn                                            25,60

8 Petra Bäckström              Säffle FIK                             18,78

Visa svar


Dölj svar


 

 Värmlands Friidrott

 

Spela och stöd din klubb!

 Idrottens Bingo

 Tackskylt 2017

 

 

Gilla Säffle Friidrott på Facebook för att snabbare få uppdateringar om de stora eventen!

 

Säffle Friidrott på Facebook

 

Postadress:
Säffle FIK - Friidrott
Box 100
66122 Säffle

Kontakt:
Tel: 076-8187151
E-post: This is a mailto link